Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim gereksinimi olan bireyler ve ailelerinin yaşamlarında büyük önem taşır. Bu birim, öğrencilerin ihtiyaçlarına ve özel gereksinimlerine uygun olarak eğitimlerin ve destek hizmetlerinin etkili ve faydalı olabilmesi için merkezi bir rol oynar. Rehberlik ve psikolojik danışmanlar, özel gereksinimli bireylerin okuldaki eğitmenleri, öğretmenleri ve aileleriyle işbirliği içinde çalışarak koordinasyon sağlarlar.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlar, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin:

 1. İlgi alanlarını, yeteneklerini, yeterliliklerini ve iletişim örüntülerini tanımalarına yardımcı olurlar. Bu, bireylerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine katkıda bulunur.

 2. Farkındalık kazanmalarına destek olurlar. Öğrencilerin kendileri ve çevreleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlarlar.

 3. Temel problem çözme stratejilerini geliştirmelerine rehberlik ederler. Bu, günlük yaşamda karşılaşılan sorunların üstesinden gelme yeteneklerini artırır.

 4. Olumlu ilişkiler kurmalarına yardımcı olurlar. Bireylerin aileleri ve çevreleriyle sağlıklı ve destekleyici ilişkiler geliştirmelerine katkı sağlarlar.

 5. Bireylerin yaşadıkları problemleri ve güçlükleri çözmelerine yönelik psikolojik destek ve danışma hizmetleri sunarlar.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlar, özel eğitim ve rehabilitasyon personeli, öğrencilerin anne ve babaları ve diğer ilgili taraflarla işbirliği yaparak etkili bir destek ağı oluştururlar. Bu iş birliği sayesinde özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ve gelişimlerini en iyi şekilde desteklemek amacıyla planlar ve çalışmalar geliştirilir.

Ayrıca, rehberlik ve psikolojik danışmanlar, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin anne ve babalarına yönelik psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri sunarlar. Bu hizmetler, ebeveynlere çocuklarına daha iyi nasıl destek olabileceklerini ve onların gelişimini nasıl destekleyebileceklerini öğrenme fırsatı sunar. Ancak bazı durumlarda anne ve babaların daha fazla psikolojik veya psikiyatrik yardıma ihtiyaçları varsa, uygun uzmanlara yönlendirmek de rehberlik ve psikolojik danışmanların görevlerinden biridir.

Eğitimler

Destek Eğitim Programları

Zihinsel Yetersizlik Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Yayın Gelişimsel Bozukluklar

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Özel Öğrenme Güçlüğü

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

İşitme Yetersizliği Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Bedensel Yetersizlik Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız
Galeri

Mükemmel
91 değerlendirmeler göre.
Turgay Sucu
Turgay Sucu
Süper wyitim
Murat Söylemez
Murat Söylemez
Gerçekten ilk defa bir rehabilitasyon merkezinden memnun kaldim gerek idaresi gerek öğretmenleri guleryuzlu ve disiplinliydiler tesekkur ederim hepinize
orhan örs
orhan örs
Merhaba arkadaşlar bende 2 yıldır her hafta sonu kızımı getiriyorum kızm 3 ders görürken bende kocaman güzel bahçede beklerken güzel bahçede çayımı ve kahvemi içiyorum diyeceksiniz önemli olan ders ve öğretim nasıl onlar benim için önde gelen birsey hocaları başarılı güler yüzlü ilgili yani tavsiye ediyorum ✨️✨️
Ebru Bayar
Ebru Bayar
Çok güzel bir okul öğretmen kadrosu olsun çalışanlar olsun aile gibi ve oğlum öğretmeni çok seviyor 😊 okula başladığından beri baya ilerleme aldım teşekkür ederim
Mahsun Demir (m)
Mahsun Demir (m)
Eğitimi ile tedavileri ile çok anlayışlı güler yüzlü yıllardır tedavi gördüğüm yer hepsi hoş görülü anlayışlı hocalar ve tedavileri ile katkılarını zamanla fazlasıyla hissedeceksiniz kimsenin şüphesi olmasın hepsine tek tek teşekkür ederim iyiki varsınız Arnavutköy özel eğitim ailesi
Semra Şeker
Semra Şeker
Kızım burda 1 yıldır eğitim almakta gelişiminde büyük bi yok katettik samimi bir öğretmen kadrosu var güzel bi okul basta Yelda hocamız ve tüm hocalarımıza teşekkür ederim.Herkese tavsiye ederim 🥰
Bize Ulaşın

İletişim Formu

  Bize Aşağıda ki İletişim Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz

  7/24 Veli Hattı

  100% Memnuniyet

  +90 542 793 11 52

  Archives

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)