Blog Standard

  • Home
  • Blog Standard Without Sidebar

ODEABANK EŞİT MASALLAR PROJESİ

ODEABANK İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ EŞİT MASALLAR PROJESİ Hepimiz küçüklüğümüzde, uykuya dalmadan önce büyüklerimizden masallar dinledik. Şimdi çocuklarımıza da anlattığımız bu masallar, onlara toplumsal rolleri ve kuralları tanıtıyor. pek çok kültürde ortak olan, erkek ve kadının toplumdaki yeri ile ilgili çeşitli kalıp yargıları, egemen olan toplumsal düşünceler üzerinden belleklerimize yerleştiriyor. Eşitlik, temel…
Read More

Aydoğan Tosun ve Küçük Oğlu Ömer’in Hikayesine Kulak Verin

Aydoğan Tosun Ve Küçük Oğlu Ömer’in Hikayesine Kulak Verin Aydoğan Tosun iki çocuklu bir baba. Küçük oğlu Ömer gelişimsel ve nörolojik problemlere neden olan Angelman Sendromlu. Aydoğan Tosun Ömer’le yakından ilgilenmek için çalışma hayatını ve kariyerini bıraktı. Ömer her gününü babasının ilgi ve alakasıyla mutlu geçiriyor. 
Read More

ETECOM

ETECOM Eteçom, ilişki-temelli yaklaşıma dayalı bir programdır. Çocuğun ebeveyn veya eğitmenleriyle olan etkileşiminin kalitesini arttırmayı hedeflemektedir. Çocuğun sosyal oyun oynayabilme, etkiletişim başlatabilme, ortak dikkat gibi 16 davranışın kazanılabilmesi amaçlanmaktadır. ETEÇOM, bu 16 davranışın çocuğa kazandırılabilmesi için 66 öğretim stratejisini içermektedir. Haftalık bir ve ya iki oturum olarak, her oturumda birkaç…
Read More

İŞARET DİLİ

İŞARET DİLİ İletişim insanların hayatlarında olmazsa olmazlardan biridir. İnsanlar kendilerini anlatmak ve karşısındakini anlamak için ortak bir iletişim paydasında buluşurlar. İnsanlar arasında iletişim kurmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan biri de dilsel ve işitsel yetisini kullanamayan insanların kullandığı ‘İşaret Dili’dir. İşaret dilinde insanlar kendi aralarında iletişim kurmak için el hareketleri…
Read More

KÜÇÜK ADIMLAR ERKEN EĞİTİM PROGRAMI

KÜÇÜK ADIMLAR ERKEN EĞİTİM PROGRAMI Küçük adımlar zihinsel engelli bireyler için 1993 yılından beri içinde uygulaması yapılan erken eğitim programıdır. Küçük adımlar erken eğitim programı gelişim geriliği olan bireylerin aileleri için hazırlanmıştır. Küçük adımlar erken eğitim programı 5 temel gelişim alanı üzerine çalışmaktadır. Programın içeriğindeki beceriler 0-6 yaş dilimindeki çocuklara…
Read More

MONTESORRİ

MONTESSORI İtalya’nın ilk kadın doktoru, pedagog ve antropoloji profesörü Maria Montessori tarafından her çocuğun bireyselliğine uygun olarak Montesorri eğitimini geliştirmiştir. Her çocuğun kendine özgü öğrenme hızı, ilgi alanı ve bireysel becerileri olduğunu kabul eden bir eğitimdir. Maria Montessori 1907 yılında çocuklarla çalışmalar yapabileceği ilk çocukevi olan ”Casa dei Bambini”yi kurmuştur.
Read More

OÇİDEP

OÇİDEP OÇİDEP (Otizmli Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı), bir Erken ve Yoğun Davranışsal Eğitim (EYDE) programıdır. Bu yaklaşım Lovaas tarafından UDA (Uygulamalı Davranış Analizi) temelinde geliştirilmiş ve bilimsel dayanağı en fazla olan programlardan biridir. Yapılan araştırmalar, EYDE programlarının otizmi olan çocukların gelişimlerinde diğer uygulamalara kıyasla çok daha etkili olduğunu göstermiştir.
Read More

ORFF EĞİTİMİ

ORFF EĞİTİMİ Orff yöntemi müzik ve hareket eğitimi olarak adlandırılmaktadır. Genellikle okul öncesi ve ilköğretim döneminde yararlanılan, Alman besteci Carl Orff’un geliştirdiği müzik, dans, ritim, hareket ve doğaçlamanın önemsendiği bir müzik yaklaşımıdır. Yaklaşıma göre çocuğun bedensel olarak müziği dışa vurmaya ihtiyacı bulunmaktadır.
Read More

Arşivler

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

We understand the importance of approaching each work integrally and believe in the power of simple.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Choose Demos Submit a Ticket Purchase Theme

Pre-Built Demos Collection

Consultio comes with a beautiful collection of modern, easily importable, and highly customizable demo layouts. Any of which can be installed via one click.

Cryptocurrency
Business Construction
Business Coach
Consulting
Immigration
Finance 2
Corporate 1
Corporate 2
Corporate 3
Consulting
Business 1
Business 2
Business 3
IT Solution
Tax Consulting
Human Resource
Life Coach
Marketing
Insurance
Finance RTL
Marketing
Consulting
Consulting