Müzik ile Eğitim

Müzik İle Eğitim

Müzik eğitimi, öğrencilerin tüm gelişim alanlarını destekleyen, bireysel ihtiyaçları ve yetenekleri göz önünde bulunduran bir yaklaşımı benimser. Bu eğitim programı, öğrencilerin gelişim düzeyleri, yetersizlik türleri, yetersizlik dereceleri ve hazır bulunuşluk düzeylerini dikkate alarak bireysel ve grup eğitimini içerir.

Müzik eğitimi, çeşitli hedefleri kapsar:

 1. Öğrencilerin müzikle ilgili yeteneklerini geliştirmek: Müzik, ses, kulak ve ritim çalışmaları yoluyla öğrencilerin müzik yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olur.

 2. Dil gelişimini desteklemek: Şarkı söyletme becerisi kazandırarak, öğrencilerin dili daha etkili bir şekilde kullanmalarına katkıda bulunur.

 3. Dikkat ve dinleme becerilerini artırmak: Öğrencilerin işitsel süreleri tanımaları, dikkatlerini odaklamaları ve dinleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

 4. Hareket becerilerini geliştirmek: Müzik eşliğinde yapılan dans, dramatizasyon ve vücut koordinasyonu çalışmaları, öğrencilerin fiziksel hareket yeteneklerini artırır.

 5. Yaratıcılığı teşvik etmek: Müzikle ilgili dramatizasyonlar ve doğaçlamalar, öğrencilerin yaratıcılıklarını keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlar.

 6. Özsaygı ve benlik değerini artırmak: Müzik eğitimi, öğrencilerin özsaygılarının gelişmesine ve benlik değerlerinin artmasına yardımcı olur.

Müzik eğitimi, öğrencilere sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyen birçok fayda sunar. Ayrıca müzik, öğrencilere kendilerini ifade etme ve özgüven kazanma fırsatı sunar. Tüm bu hedefler, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına ve yeteneklerine uygun olarak özel olarak programlanmaktadır. Müzik eğitimi, öğrencilerin yaşamlarını zenginleştiren bir deneyim sunar ve müziğin gücünü kullanarak gelişimlerini destekler.

Eğitimler

Destek Eğitim Programları

Zihinsel Yetersizlik Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Yayın Gelişimsel Bozukluklar

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Özel Öğrenme Güçlüğü

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

İşitme Yetersizliği Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız

Bedensel Yetersizlik Yaşayan Bireyler

Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız
Galeri

Mükemmel
91 değerlendirmeler göre.
Turgay Sucu
Turgay Sucu
Süper wyitim
Murat Söylemez
Murat Söylemez
Gerçekten ilk defa bir rehabilitasyon merkezinden memnun kaldim gerek idaresi gerek öğretmenleri guleryuzlu ve disiplinliydiler tesekkur ederim hepinize
orhan örs
orhan örs
Merhaba arkadaşlar bende 2 yıldır her hafta sonu kızımı getiriyorum kızm 3 ders görürken bende kocaman güzel bahçede beklerken güzel bahçede çayımı ve kahvemi içiyorum diyeceksiniz önemli olan ders ve öğretim nasıl onlar benim için önde gelen birsey hocaları başarılı güler yüzlü ilgili yani tavsiye ediyorum ✨️✨️
Ebru Bayar
Ebru Bayar
Çok güzel bir okul öğretmen kadrosu olsun çalışanlar olsun aile gibi ve oğlum öğretmeni çok seviyor 😊 okula başladığından beri baya ilerleme aldım teşekkür ederim
Mahsun Demir (m)
Mahsun Demir (m)
Eğitimi ile tedavileri ile çok anlayışlı güler yüzlü yıllardır tedavi gördüğüm yer hepsi hoş görülü anlayışlı hocalar ve tedavileri ile katkılarını zamanla fazlasıyla hissedeceksiniz kimsenin şüphesi olmasın hepsine tek tek teşekkür ederim iyiki varsınız Arnavutköy özel eğitim ailesi
Semra Şeker
Semra Şeker
Kızım burda 1 yıldır eğitim almakta gelişiminde büyük bi yok katettik samimi bir öğretmen kadrosu var güzel bi okul basta Yelda hocamız ve tüm hocalarımıza teşekkür ederim.Herkese tavsiye ederim 🥰
Bize Ulaşın

İletişim Formu

  Bize Aşağıda ki İletişim Adreslerimizden Ulaşabilirsiniz

  7/24 Veli Hattı

  100% Memnuniyet

  +90 542 793 11 52

  Archives

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)